Durable Select Monitor Mount Arm for 2 Screens Up to 32 Inch with Desk Clamp Attachment 509523
Product Code:
DB73499
Pack Of
1
| Manufacturer | Durable (UK) Ltd |
| Brand | Durable |
| Colour | Silver |
| Material | Steel |
| Form | Monitor Arms |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 60% Recycled Material |
| Weight | 4.46kg |
| Dimensions | 158x600x137mm |
| Warranty | 1 Month Warranty |
| Maximum Load | 8kg Per Arm |
| Monitor/Notebook Size | Up to 27in Monitor |
| Adjustable | Yes |
×