Apricorn Aegis Fortress SSD USB 3.0 256GB Black A25-3PL256-S256F
Product Code:
I-APC91377
Pack Of
1
| Manufacturer | Apricorn |
| Brand | Apricorn |
| Colour | Black |
| Colour | Black |
| Form | External Drive |
| Capacity | 256GB |
| Dimensions | 19x84.5x120mm |
| Warranty | 3 Year Limited Warranty |
| Connection | USB 3.2 |
| Power Supply | Bus Powered via USB Cable |
| Data Transfer Rate | Up to 5Gbps |
| Portable Or Desktop | Portable |
| Connectivity | USB |
| Capacity | 256GB |
×