Brother MFC-J6960DW A3 4-in-1 Wireless Colour Inkjet Printer MFCJ6960DWZU1
Product Code:
BA84606
Pack Of
1
| Manufacturer | Brother |
| Brand | Brother |
| Colour | Black/White |
| Size | A3 Printer |
| Eco-Aware | Yes |
| Weight | 23.9kg |
| Environment Support | Blue Angel Certified |
| Dimensions (WxDxH) | 576x477x375mm |
| Duty Cycle | Up to 2 500 pages per month |
| Connection | Wi-Fi and Ethernet Connectivity |
| Functions | Print/Copy/Scan/Fax |
| Print Speed Mono | 31 ipm |
| Print Resolution | 1200x4800dpi |
| Speed Range | 31 to 40 ppm |
| Duplex | Yes |
| Print Speed Colour | 21 ipm |
| Scan resolution | 1200x2400 dpi |
| Number Of Cartridges | 4 Ink Cartridges |
| Display Size | 88mm |
×