TP-Link AC1200 4GPlus Cat6 Wireless Dual Band Gigabit Router Version 3 ARCHER MR600
Product Code:
I-TP08980
Pack Of
1
| Manufacturer | TP-Link |
| Brand | TP Link |
| Colour | Black |
| Dimensions (WxDxH) | 229x160x37mm |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Number of Ports | 1x LAN/WAN & 3x LAN Ports |
| Data Rates | 300Mbps 2.4 GHz 867Mbps 5 GHz |
| Protocol | IEEE 802.11ac/n/a 5 GHz IEEE 802.11n/b/g 2.4 GHz |
| Dual Band | 2.4GHz / 5GHz |
| External Antennas | 2x Detachable Antennas |
| Certification | CE RoHS |
×