Plus Fabric C5 Envelopes Window Peel and Seal 120gsm White (Pack of 500) E24970
Product Code:
I-JDE24970
Pack Of
1
| Manufacturer | Bong UK Ltd |
| Brand | Plus Fabric |
| Colour | White |
| Size | C5 |
| Material | Paper |
| Eco-Aware | Yes |
| Closure | Powertac |
| Grammage | 120gsm |
| Dimensions | 229x162mm |
| Gusset | No Gusset |
| Environment Support | PEFC Certified |
| Envelope Grade | Heavy Weight |
| Window Position | 25mm Up 62mm From Left |
| Window Size | 100x40mm |
| Flap Position | Short Edge |
×