Q-Connect Machine Envelope 162x238mm Window Gummed 80gsm White (Pack of 500) KF71434
Product Code:
KF71434
Pack Of
1
| Manufacturer | VOW |
| Brand | Q-Connect |
| Colour | White |
| Size | C5 |
| Material | Paper |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | Yes |
| Closure | Gummed |
| Grammage | 80gsm |
| Grade | Light Weight |
| Dimensions | 162x238mm |
| Gusset | No Gusset |
| Environment Support | 70% Biodegradable |
| Envelope Grade | Light Weight |
| Window Position | 60mm Up 20mm From Left |
| Window Size | 45x90mm |
| Flap Position | Long Edge |
| Biodegradable | Yes |
×