Postmaster DL Envelope 114x235mm Window Gummed 80gsm Manilla (Pack of 500) D29152
Product Code:
I-JDD29152
Pack Of
1
| Manufacturer | Bong UK Ltd |
| Brand | Postmaster |
| Colour | Brown |
| Size | DL+ |
| Material | Manilla |
| Eco-Aware | Yes |
| Closure | Gummed |
| Grammage | 80gsm |
| Dimensions | 114x235mm |
| Environment Support | PEFC Certified |
| Envelope Grade | Light Weight |
| Window Position | 18mm Up 22mm From Left |
| Window Size | 39x93mm |
| Flap Position | Long Edge |
| With Window | Yes |
×