Esselte Orgarex 50mm Lateral File A4 Orange (Pack of 25) 21630
Product Code:
I-ES21630
Pack Of
1
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Brand | Orgarex |
| Colour | Orange |
| Size | A4/Foolscap |
| Material | Card |
| For Use In | Cupboards |
| Form | Extra Capacity Files |
| Capacity | 50mm |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | Minimum 90% Recycled Material |
| Recycled Product | Minimum 90% Recycled Material |
| Grammage | 220gsm kraft |
| Weight | 74g |
| Dimensions | 275x345x50mm |
| Warranty | 3 Year Guarantee |
| Environment Support | Blue Angel 70% FSC® Mix 90% Recyclable |
| Paper Size | A4 |
| Runner Width | 330mm |
| Sheet Capacity | 500 |
| Capacity | 50mm |
×