Titan Arc High Density Stacker Chair 520x545x805mm White KF70155
Product Code:
KF70155
Pack Of
1
| Manufacturer | VOW |
| Brand | Titan |
| Colour | White |
| Material | Polypropylene |
| Weight | 4.5kg |
| Dimensions | 520x545x805mm |
| Frame | Metal |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Stackable | 40 High |
| Style | Chair |
| Seat Height | 460mm |
| With Arms | No Arms |
| Back Height | 410mm |
| Recommended Weight Limit | 115kg |
| Chair Colour | White |
| Frame Colour | White |
| Recommended Usage | 8 Hours |
| Leg Type | Skid Base |
| Backrest | Yes |
| Made To Order | No |
| Seat Dimensions (WxD) | 430x410mm |
×