Titan One Piece Retold Chair Size 6 470x530x805mm Sage Green KF70510
Product Code:
KF70510
Pack Of
1
| Manufacturer | VOW |
| Brand | Titan |
| Colour | Green |
| Material | Polypropylene + 4% Glass Fibre |
| Form | Chair |
| Weight | 3.8kg |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 470x530x805mm |
| Stackable | 12 High |
| Seat Height | 460mm |
| With Arms | No Arms |
| Recommended Weight Limit | 158kg |
| Chair Colour | Sage Green |
| Frame Colour | Sage Green |
| Recommended Usage | 5 Hours |
| Leg Type | 4 Leg |
| Age Range | Age 14+ Years |
| Made To Order | No |
×