Titan One Piece Retold Chair Size 5 470x500x770mm Sage Green KF70506
Product Code:
I-KF70506
Pack Of
1
| Manufacturer | VOW |
| Brand | Titan |
| Colour | Green |
| Material | Polypropylene + 4% Glass Fibre |
| Form | Chair |
| Weight | 4.22kg |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 470x500x770mm |
| Stackable | 12 High |
| Seat Height | 425mm |
| With Arms | No Arms |
| Recommended Weight Limit | 115kg |
| Chair Colour | Sage Green |
| Frame Colour | Sage Green |
| Recommended Usage | 5 Hours |
| Leg Type | 4 Leg |
| Age Range | Age 11-14 Years |
| Made To Order | No |
×