Bisley 3 Drawers Filing Cabinet Lockable 470x622x1016mm Coffee/Cream BS3EC/C
Product Code:
I-BY90706
Pack Of
1
| Manufacturer | Bisley |
| Brand | Bisley |
| Colour | Coffee/Cream |
| Size | 3 Drawer |
| Material | Steel |
| Material | Steel |
| Form | 3 Drawer Upright |
| Weight | 35.555kg |
| Warranty | 10 Year Guarantee |
| Standards | DIN 4554/485 |
| Dimensions (WxDxH) | 470x622x1016mm |
| Anti-Tilt Mechanism | Yes |
| File Size | Foolscap |
| Lockable | Yes |
| Number Of Drawers | 3 |
| Handles | Flush Front |
| Load Capacity | 40kg Per Drawer |
×