Jemini 2 Drawer Filing Cabinet Lockable 470x622x711mm Black KF72585
Product Code:
KF72585
Pack Of
1
| Manufacturer | Bisley |
| Brand | Bisley |
| Colour | Black |
| Size | 2 Drawer |
| Material | Steel |
| Form | 2 Drawer Upright |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | Contains 54% Recycled Material |
| Width | 470mm |
| Weight | 22.75kg |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Standards | BS EN 14073:2004 BS EN 14074:2004 |
| Dimensions (WxDxH) | 470x622x711mm |
| Anti-Tilt Mechanism | Yes |
| File Size | Foolscap |
| Lockable | Yes |
| Number Of Drawers | 2 |
| Handles | Flush Front |
| Load Capacity | 35kg Per Drawer |
| Biodegradable | No |
×