Durable Recycled Felt Desk Divider Panel 120cm Grey 313458
Product Code:
DB74368
Pack Of
1
| Manufacturer | Durable (UK) Ltd |
| Brand | Durable |
| Colour | Charcoal |
| Size | 1200mm |
| Material | Felt |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 60% Recycled PET Felt |
| Width | 1200mm |
| Weight | 3.29kg |
| Warranty | 1 Month Warranty |
| Standards | DIN EN ISO 354 DIN EN 13501-1 DIN EN 16516 |
| Dimensions (WxDxH) | 1200x20x500mm |
| Style | Straight Top |
| Height | 500mm |
| Depth | 20mm |
×