Scott Z-Fold Multi-Fold Paper Hand Towels x240 White Pack of 15 6669
Product Code:
KC01001
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | Scott® |
| Colour | White |
| Material | Paper |
| Form | I-Fold |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 59% Recycled Material |
| Weight | 6.405kg |
| Thickness | 1 Ply |
| Warranty | 6 Months Warranty |
| For Use With | Aquarius 6945/7171 & KC 9962 /8971 |
| Environment Support | EU Ecolabel and FSC-C013545 Certified |
| Dimensions (WxDxH) | 400x540x200mm |
| Sheet size | 200x315mm |
| Sheets Per Sleeve | Approx 240 Sheets |
| Biodegradable | Yes |
×