Kleenex Slimroll Paper Hand Towel Roll 2-Ply 100m White Pack of 6 6781
Product Code:
KC05069
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | Kleenex® |
| Colour | White |
| Form | Roll |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 29% Recycled Fibre |
| Weight | 4.752kg |
| Thickness | 2 Ply |
| Warranty | 6 Months Warranty |
| For Use With | Aquarius 7955/7956 |
| Environment Support | EU Ecolabel and FSC-C013545 Certified |
| Dimensions (WxDxH) | 300x450x198mm |
| Roll Length | 100m Roll |
| Core Diameter | 44 |
| Biodegradable | No |
×