Scott Control Folded Toilet Tissue Paper 2-Ply x250 Sh Pack of 36 8042
Product Code:
KC01035
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | Scott® |
| Colour | White |
| Form | Sheets |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 100% Recycled Material |
| Weight | 5.706kg |
| Thickness | 2 Ply |
| Warranty | 6 Months Warranty |
| Environment Support | EU Ecolabel and FSC-C013545 Certified |
| Dimensions (WxDxH) | 300x400x341mm |
| Sheet size | 108x186mm |
| Sheets Per Sleeve | Approx 250 |
| Biodegradable | Yes |
×