Kleenex Folded Toilet Tissue 2-Ply 200 Sheets Pack of 36 8408
Product Code:
KC02514
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | Kleenex® |
| Colour | White |
| Material | Recycled Fibres |
| Form | Sheets |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 100% Recycled Material |
| Weight | 5.008kg |
| Thickness | 2 Ply |
| For Use With | Aquarius 6946/7172/6990/8972 |
| Environment Support | EU Ecolabel and FSC-C013545 Certified |
| Dimensions (WxDxH) | 301x396x344mm |
| Sheet size | 125x186mm |
| Sheets Per Sleeve | Approx 200 |
| Biodegradable | Yes |
×