Wypall L20 Cleaning/Maintenance Wipes 2-Ply x400 Blue Pack of 6 7277
Product Code:
KC03784
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | WypAll® |
| Colour | Blue |
| Form | Cleaning Wipes |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 90% Recycled Material |
| Weight | 6.576kg |
| Thickness | 2 Ply |
| Use For | General Purpose Wipes |
| For Use With | Oil & Grease |
| Environment Support | FSC-C013545 Certified |
| Pack Size | Approx 400 |
| Dimensions (WxDxH) | 400x600x195mm |
| Pack Type | Centrefeed |
| Sheets Per Roll | Approx 400 |
| Sheet size | 380x195mm |
| Biodegradable | No |
×