Scott Disposable Paper Hand Towel Roll 1-Ply 300m White Pack of 6 6622
Product Code:
KC05213
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | Scott® |
| Colour | White |
| Material | Tissue |
| Form | Roll |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 60% Recycled Material |
| Weight | 10.692kg |
| Thickness | 1 Ply |
| For Use With | Aquarius 7375/7376 |
| Environment Support | EU Ecolabel and FSC-C013545 Certified |
| Dimensions (WxDxH) | 400x600x198mm |
| Sheets Per Roll | Approx 7 200 Sheets |
| Sheet size | 300m Roll |
| Roll Length | 300m Roll |
| Sheets Per Sleeve | Approx 7 200 Sheets |
| Disposable | Yes |
| Biodegradable | Yes |
×