Scott Essential Paper Hand Towel Roll 1-Ply 350m White Pack of 6 6691
Product Code:
KC04959
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | Scott® |
| Colour | White |
| Material | Tissue |
| Form | Roll |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 56% Recycled Material |
| Weight | 10.812kg |
| Thickness | 1 Ply |
| Warranty | 6 Months Warranty |
| For Use With | Aquarius 7375/7376 |
| Environment Support | EU Ecolabel and FSC-C013545 Certified |
| Dimensions (WxDxH) | 400x600x198mm |
| Roll Length | 350m Roll |
| Disposable | Yes |
| Biodegradable | Yes |
×