Scott Control 1-Ply Hand Towels Interfold 304 Sheets White (Pack of 15) 6689
Product Code:
I-KC04080
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | Scott® |
| Colour | White |
| Material | Paper |
| Form | I-Fold |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 62% Recycled Material |
| Recycled Product | 62% Recycled Material |
| Weight | 6.18kg |
| Thickness | 1 Ply |
| Warranty | 6 Months Warranty |
| For Use With | Aquarius 6945/6956/7171) & KC 8971/9962 |
| Environment Support | EU Ecolabel |
| Dimensions (WxDxH) | 400x540x200mm |
| Sheet size | 210x215mm |
| Sheets Per Sleeve | Approx 304 Sheets |
×