Scott 1-Ply Performance Hand Towels 212 Sheets (Pack of 15) 6663
Product Code:
I-KC01094
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | Scott® |
| Colour | White |
| Form | I-Fold |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 62% Recycled Material |
| Recycled Product | 62% Recycled Material |
| Weight | 6.96kg |
| Thickness | 1 Ply |
| Warranty | 6 Months Warranty |
| For Use With | Aquarius 6945/6956/7171 & KC 9962/8971 |
| Environment Support | EU Ecolabel and FSC-C013545 Certified |
| Dimensions (WxDxH) | 394x554x230mm |
| Sheet size | 215x315mm |
| Sheets Per Sleeve | Approx 212 Sheets |
| Biodegradable | Yes |
×