Scott 2-Ply Control Toilet Tissue 314m (6 Pack) 8569
Product Code:
I-KC05115
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | Scott® |
| Colour | White |
| Colour | White |
| Form | Roll |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 100% Recycled Material |
| Recycled Product | 100% Recycled Material |
| Weight | 5.984kg |
| Thickness | 2 Ply |
| Warranty | 6 Months Warranty |
| For Use With | Scott Control Toilet Tissue Dispenser 7046 |
| Environment Support | EU Ecolabel and FSC-C013545 Certified |
| Dimensions (WxDxH) | 240x480x318mm |
| Sheets Per Roll | Approx 1280 |
| Sheet size | 245x106mm |
| Roll Length | 314m |
| Biodegradable | Yes |
×