Scott Essential Interfold Hand Towels White (15 Pack) 6617
Product Code:
I-KC05198
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | Scott® |
| Colour | White |
| Form | V-Fold |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 59% Recycled Material |
| Weight | 6.06kg |
| Thickness | 1 Ply |
| For Use With | Aquarius 6945/7171 & KC 9962 /8971 |
| Environment Support | EU Ecolabel and FSC-C013545 Certified |
| Dimensions (WxDxH) | 400x540x200mm |
| Sheet size | 210x200mm |
| Sheets Per Sleeve | Approx 340 Sheets |
×