Wypall L10 Food and Hygiene Centrefeed 800 Sheets Blue (6 Pack) 7255
Product Code:
I-KC05175
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | WypAll® |
| Colour | Blue |
| Form | Cleaning Wipes |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 100% Recycled Material |
| Weight | 8.538kg |
| Thickness | 1 Ply |
| For Use With | Food Prep & Services |
| Environment Support | EU Ecolabel and FSC-C013545 Certified |
| Pack Size | Approx 800 |
| Dimensions (WxDxH) | 390x585x183mm |
| Pack Type | Centrefeed |
| Sheets Per Roll | Approx 800 |
| Sheet size | 380x195mm |
| Biodegradable | Yes |
×