Scott Control Interfold V Fold Paper Hand Towels 1 Ply 240 Sheets Blue (Pack of 15) 6682
Product Code:
I-KC02484
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | Scott® |
| Colour | Blue |
| Material | Paper |
| Form | V-Fold |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 68% Recycled Material |
| Weight | 6.405kg |
| Thickness | 1 Ply |
| For Use With | Aquarius 6945/7171/9962/8971 |
| Environment Support | EU Ecolabel and FSC-C013545 Certified |
| Dimensions (WxDxH) | 400x540x200mm |
| Sheet size | 315x200mm |
| Sheets Per Sleeve | Approx 240 Sheets |
| Disposable | Yes |
| Biodegradable | Yes |
×