Scott Essential Rolled Paper Hand Towel 1 Ply 350m Blue (Pack of 6) 6692
Product Code:
I-KC04960
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | Scott® |
| Colour | Blue |
| Material | Tissue |
| Form | Roll |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 69% Recycled Material |
| Weight | 10.812kg |
| Thickness | 1 Ply |
| Dimensions | 310x225mm |
| For Use With | Aquarius 7375/7376 |
| Environment Support | EU Ecolabel and FSC-C013545 Certified |
| Dimensions (WxDxH) | 400x600x198mm |
| Sheets Per Roll | 1400 Sheets |
| Sheet size | 198mm Wide |
| Roll Length | 350m Roll |
| Disposable | Yes |
| Biodegradable | Yes |
×