WypAll L10 Food and Hygiene Centrefeed Paper Rolls 1 Ply Blue (Pack of 6) 6223
Product Code:
I-KC05159
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | WypAll® |
| Colour | Blue |
| Material | Tissue |
| Form | Cleaning Wipes |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 100% Recycled Material |
| Weight | 4.308kg |
| Thickness | 1 Ply |
| For Use With | Oil & Grease |
| Environment Support | EU Ecolabel and FSC-C013545 Certified |
| Pack Size | Approx 430 |
| Dimensions (WxDxH) | 300x450x183mm |
| Pack Type | Centrefeed |
| Sheets Per Roll | 430 Sheets |
| Sheet size | 183x380mm |
| Disposable | Yes |
| Biodegradable | Yes |
×