Scott Jumbo Toilet Tissue 2-Ply x500 White Pack of 12 8614
Product Code:
KC01031
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | Scott® |
| Colour | White |
| Form | Jumbo Roll |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 100% Recycled Material |
| Weight | 6.696kg |
| Thickness | 2 Ply |
| Warranty | 6 Months Warranty |
| Environment Support | EU Ecolabel and FSC-C013545 Certified |
| Dimensions (WxDxH) | 396x594x180mm |
| Sheets Per Roll | Approx 500 |
| Sheet size | 90x400mm |
| Roll Length | 200m |
| Biodegradable | Yes |
×