Scott Slimroll Hand Towel Roll 1-Ply 165m Long Blue Pack of 6 6658
Product Code:
KC41549
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | Scott® |
| Colour | Blue |
| Form | Slim Roll |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 68% Recycled Material |
| Weight | 5.88kg |
| Thickness | 1 Ply |
| Warranty | 6 Months Warranty |
| For Use With | KC 13567 |
| Environment Support | EU Ecolabel |
| Dimensions (WxDxH) | 300x450x198mm |
| Roll Length | Approx 165m |
| Biodegradable | No |
×