Command Picture Hanging Strips Extra Large White (Pack of 10) 7100349290
Product Code:
3M18000
Pack Of
1
| Manufacturer | 3M |
| Brand | Command |
| Colour | White |
| Colour | White |
| Size | Extra Large |
| Form | Picture Hanger |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 90% Recycled Content Packaging |
| Adhesive Type | Command Adhesive |
| Weight | 31g |
| Dimensions | 22x111mm |
| Environment Support | FSC Certified Packaging |
| Use | Indoor |
| Maximum Load | 9kg |
×