GBC 240 Home Office A4 Laminator 4410068UK
Product Code:
I-GB64504
Pack Of
1
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Brand | GBC |
| Colour | Black/Red |
| Colour | Black/Red |
| Size | A4 |
| Weight | 1.7kg |
| Dimensions | 360x87x151mm |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Pouch Thickness | Up To 125 micron |
| Number of rollers | 2 Rollers |
| Warm-Up Time | 2 minutes |
| Entry Width | 240mm |
| Temperature Setting | 120C-130C |
| Ideal For | Home Office |
| Release/Reverse/Auto Reverse | Manual Release |
×