GBC 480HS Office A3 Laminator 4410072UK
Product Code:
I-GB64560
Pack Of
1
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Brand | GBC |
| Colour | Black/Red |
| Colour | Black/Red |
| Size | A3 |
| Weight | 3.57kg |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 500x110x190mm |
| Pouch Thickness | Up To 175 micron |
| Number of rollers | 4 Rollers |
| Warm-Up Time | 1 minute |
| Entry Width | 330mm |
| Temperature Setting | 133C-150C |
| Ideal For | High Volume |
| Release/Reverse/Auto Reverse | Manual Release |
×