Leitz IQ OptiMax Home Office Paper Shredder 15L White 83581000
Product Code:
LZ14242
Pack Of
1
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Brand | Leitz |
| Colour | White |
| Colour | White |
| Weight | 9kg |
| Dimensions | 332x314x573mm |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Cut Type | Micro Cut |
| Security Level | P-5 |
| Run Time | 20 Minutes |
| Particle Size | 2x15mm |
| Bin Capacity | 15 Litres |
| Also Shreds | Staples/Paperclips |
| Sheet Capacity | 6 Sheets |
×