Leitz IQ OptiMax Small Office Paper Shredder 22L White 83591000
Product Code:
LZ14247
Pack Of
1
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Brand | Leitz |
| Colour | White |
| Colour | White |
| Weight | 12.1kg |
| Dimensions | 384x392x630mm |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Cut Type | Micro Cut |
| Security Level | P-5 |
| Run Time | 20 Minutes |
| Particle Size | 2x15mm |
| Bin Capacity | 22 Litres |
| Also Shreds | Staples/Paperclips |
| Sheet Capacity | 8 Sheets |
×