Jabra Evolve2 50 USB A UC Stereo Headset 25089-989-999
Product Code:
I-JAB02742
Pack Of
1
| Manufacturer | Jabra |
| Brand | Jabra |
| Colour | Black |
| Colour | Black |
| Form | On Ear Headset |
| Weight | 149g |
| Dimensions | 192x175x65mm |
| Warranty | 2 Year Limited Warranty |
| Style | Double Sided |
| Wired/Wireless | Wired |
| Connection | USB-A |
| Cable Length | 1.7m |
| Function | PC and Mobile Headphones |
| Microphone | Yes |
| Stereo | Yes |
| Noise Cancelling | Yes |
| Connectivity | USB-A |
×