Jabra Evolve2 55 MS Stereo Headset SB-C 25599-999-899
Product Code:
I-JAB02758
Pack Of
1
| Manufacturer | Jabra |
| Brand | Jabra |
| Colour | Black |
| Form | On Ear Headset |
| Weight | 130g |
| Dimensions | 185x175x65mm |
| Warranty | 2 Year Limited Warranty |
| Style | Double Sided |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Connection | Bluetooth 5.0 / USB-C |
| Cable Length | 1.2m |
| Function | PC and Mobile Headphones |
| Microphone | Yes |
| Stereo | Yes |
| Noise Cancelling | Yes |
| Talk Time | Up to 16 hours |
| Wireless Range | Up to 30m |
×