Beeswift Nitrile PU Mix Coated Gloves Black/Grey Size Large BF1L
Product Code:
BSW05826
Pack Of
1
| Manufacturer | Beeswift |
| Brand | Beeswift |
| Colour | Black/Grey |
| Size | Large |
| Material | Nitrile/PU |
| Material | Nitrile/PU |
| Weight | 6g |
| Weight | 6g |
| Dimensions | 146x318x8mm |
| Dimensions | 146x318x8mm |
| Liner Material | Nylon/Lycra |
| Liner Material | Nylon/Lycra |
| Use | Multi-Purpose |
| Use | Multi-Purpose |
| Protection | Mechanical Hazards |
| Protection | Mechanical Hazards |
×