Canon EOS 2000D Digital SLR Camera Body 2728C004
Product Code:
I-CO65619
Pack Of
1
| Manufacturer | Canon |
| Brand | Canon |
| Colour | Black |
| Weight | 475g |
| Dimensions | 129x101.3x77.6mm |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Aspect Ratio | 3:2 |
| Wi-Fi | Yes |
| Image Sensor (MP) | 24.1 megapixels |
| Monitor | 3.0in TFT LCD |
| Recording Media | SD/SDHC/SDXC |
| Video Recording | Full HD Movies |
| Face Detection | Yes |
| Built In GPS | Compatible with GPS Receiver GP-E2 |
×