Phoenix Home and Office Security Safe Size 1 SS0801E
Product Code:
I-PN00078
Pack Of
1
| Manufacturer | Phoenix |
| Brand | VELA |
| Colour | Graphite Grey |
| Colour | Graphite Grey |
| Material | Steel |
| Form | Document Fire Safe |
| Capacity | 10 Litres |
| Weight | 4.5kg |
| Fixing | Floor & Wall |
| Warranty | 1 Year Back to Base Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 310x200x200mm |
| Internal Dimensions | 305x160x195mm |
| Lock Type | Electronic Lock 3-8 Digits |
| Cash Rating | Overnight: £1 000.00 |
| Waterproof | No |
| Capacity | 10 Litres |
×