Phoenix Fire Commander Pro Safe Size 1 Electronic Lock 445 Litres White FS1921E
Product Code:
PN00497
Pack Of
1
| Manufacturer | Phoenix |
| Brand | Phoenix |
| Colour | White |
| Material | Steel |
| Form | Document Fire Safe |
| Capacity | 445 Litres |
| Weight | 440kg |
| Fixing | Floor |
| Warranty | 2 Year Materials and Labour Warranty & Free Lifetime 'After the Fire' Replacement Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 1250x585x1200mm |
| Internal Dimensions | 1110x390x1030mm |
| Lock Type | Electronic Lock 6-8 Digits |
| Cash Rating | Overnight: £4 000.00 |
| Number Of Shelves | 2 Adjustable Shelves |
| Capacity | 445 Litres |
×