Phoenix Fire Commander Pro Safe Size 3 Electronic Lock 772 Litres White FS1923E
Product Code:
PN00501
Pack Of
1
| Manufacturer | Phoenix |
| Brand | Phoenix |
| Colour | White |
| Material | Steel |
| Form | Document Fire Safe |
| Capacity | 772 Litres |
| Weight | 650kg |
| Fixing | Floor |
| Warranty | 2 Year Materials and Labour Warranty & Free Lifetime 'After the Fire' Replacement Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 1250x585x1950mm |
| Internal Dimensions | 1110x390x1785mm |
| Lock Type | Electronic Lock 6-8 Digits |
| Cash Rating | Overnight: £4 000.00 |
| Number Of Shelves | 4 Adjustable Shelves |
| Capacity | 772 Litres |
×