Phoenix Fire Commander Safe Size 1 Electronic Lock 220 Litres White FS1911E
Product Code:
PN00605
Pack Of
1
| Manufacturer | Phoenix |
| Brand | Phoenix |
| Colour | White |
| Material | Steel |
| Form | Document Fire Safe |
| Capacity | 220 Litres |
| Weight | 260kg |
| Warranty | 2 Year Materials and Labour Warranty & Free Lifetime 'After the Fire' Replacement Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 690x650x1160mm |
| Internal Dimensions | 510x440x980mm |
| Lock Type | Electronic Lock 4-16 Digits |
| Cash Rating | Overnight: £2 500.00 |
| Waterproof | No |
| Number Of Shelves | 2 Adjustable Shelves |
| Capacity | 220 Litres |
×