Phoenix Fire Commander Safe Size 2 Electronic Lock 338 Litres White FS1912E
Product Code:
PN00608
Pack Of
1
| Manufacturer | Phoenix |
| Brand | Phoenix |
| Colour | White |
| Material | Steel |
| Form | Document Fire Safe |
| Capacity | 338 Litres |
| Weight | 340kg |
| Warranty | 2 Year Materials and Labour Warranty & Free Lifetime 'After the Fire' Replacement Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 690x650x1685mm |
| Internal Dimensions | 510x440x1505mm |
| Lock Type | Electronic Lock 4-16 Digits |
| Cash Rating | Overnight: £2 500.00 |
| Waterproof | No |
| Number Of Shelves | 3 Adjustable Shelves |
| Capacity | 338 Litres |
×