Phoenix Fire Ranger FS1514K S1 Size 4 Fire Safe PX0199
Product Code:
PN01118
Pack Of
1
| Manufacturer | Phoenix |
| Brand | Phoenix |
| Colour | White |
| Material | Steel |
| Form | Document Fire Safe |
| Capacity | 851 Litres |
| Weight | 194kg |
| Fixing | Floor |
| Warranty | 2 Year Materials and Labour Warranty & Free Lifetime 'After the Fire' Replacement Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 1250x520x1950mm |
| Internal Dimensions | 1135x410x1810mm |
| Lock Type | Key Lock |
| Cash Rating | Overnight: £1 500.00 |
| Waterproof | No |
| Number Of Shelves | 4 Adjustable Shelves |
| Capacity | 851 Litres |
×