Phoenix Battery Commander Safe Size 5 Electronic Lock 307 Litres BS1945E
Product Code:
PN01559
Pack Of
1
| Manufacturer | Phoenix |
| Brand | Battery Commander Pro |
| Colour | White |
| Material | Steel |
| Form | Lithium Battery Safe |
| Capacity | 307 Litres |
| Weight | 416kg |
| Warranty | 2 Year Materials and Labour Warranty & Free Lifetime 'After the Fire' Replacement Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 690x710x1910mm |
| Internal Dimensions | 510x400x1505mm |
| Lock Type | Electronic Lock 4-16 Digits |
| Cash Rating | Overnight: £2 500.00 |
| Number Of Shelves | 4 Adjustable Shelves |
| Capacity | 307 Litres |
×