Phoenix Battery Commander Safe Size 6 Electronic Lock 569 Litres BS1946E
Product Code:
PN01562
Pack Of
1
| Manufacturer | Phoenix |
| Brand | Battery Commander Pro |
| Colour | White |
| Material | Steel |
| Form | Lithium Battery Safe |
| Capacity | 569 Litres |
| Weight | 610kg |
| Warranty | 2 Year Materials and Labour Warranty & Free Lifetime 'After the Fire' Replacement Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 1125x710x1910mm |
| Internal Dimensions | 945x400x1505mm |
| Lock Type | Electronic Lock 4-16 Digits |
| Cash Rating | Overnight: £2 500.00 |
| Number Of Shelves | 4 Adjustable Shelves |
| Capacity | 569 Litres |
×