Nobo Essence Steel Magnetic Whiteboard 900 x 600mm 1905210
Product Code:
NB50488
Pack Of
1
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Brand | Nobo |
| Colour | White |
| Size | 900x600mm |
| Material | Steel |
| Weight | 2.2kg |
| Fixing | Wall Mounted Board |
| Board Surface | Steel |
| Warranty | 1 Year Guarantee |
| Dimensions (WxDxH) | 898x14x589mm |
| Frame Material | Aluminium |
| Board Type | Magnetic Board |
| Magnetic | Yes |
| Board Size | 900 x 600mm |
| Biodegradable | No |
×