Wypall L10 Surface Wiping Paper Roll 1-Ply x1000 Sheets Blue 7200
Product Code:
KC00348
Pack Of
1
| Manufacturer | Kimberly-Clark |
| Brand | WypAll® |
| Colour | Blue |
| Form | Roll |
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 68% Recycled Material |
| Weight | 2.858kg |
| Thickness | 1 Ply |
| Warranty | 6 Months Warranty |
| For Use With | KC 6146/6154/6155 |
| Environment Support | EU Ecolabel |
| Dimensions (WxDxH) | 300x300x235mm |
| Sheets Per Roll | Approx 1000 Sheets |
| Sheet size | 240x380mm |
| Biodegradable | No |
×